Ikona dostępności

PAP - logo

Akademia kunsztu dekarskiego w woj. śląskim

Tytuł projektu „Akademia kunsztu dekarskiego w województwie śląskim”

Projekt zrealizowany zostanie w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach. W ramach Działania 8.1., Podziałanie 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych  108 osób – przedsiębiorców i ich pracowników z 35 mikro, 20 małych i 5 średnich przedsiębiorstw branży budowlanej woj. śląskiego poprzez udział w szkoleniu „Dekarz z montażem kolektorów słonecznych”. W okresie 01.09.2013-31.05. 2014.

Szkolenia odbywać się będą w wymiarze 112h w tym: 24h teorii,72h praktyki,16h montażu kolektorów słonecznych. Program szkolenia to m.in. technologia robót dekarskich, dokumentacja techniczna, metody montażu kolektorów słonecznych oraz egzamin wewnętrzny. W ramach szkolenia utworzono 9 grup 12 osobowych. W trakcie szkolenia każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe, ubezpieczenie od NNW, wyżywienie. Natomiast osoby, które zdadzą egzamin zewnętrzny na czeladnika w zawodzie Dekarz, otrzymają zaświadczenie potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowych.

Szkolenia są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej projektu www.szkoleniedekarz.pl oraz pod numerem telefonu 506-284-365.